Hakkımızda


Yuji Suzuki
Tri-Wall’un Kurucusu
ve Yönetim Kurulu Başkanı
“Tri-Wall” ismi 1950’lerde, ABD’de bir koli fabrikası olan Abe Goldstein tarafından oluklu mukavvada yeni bir üretim prosesi bulunması sonucu ortaya çıkmış ve ürünün adına “Tri-Wall Pak demiştir®”.

O güne kadar paketleme malzemelerini domine etmiş olan ağaç ve metalin ikamesi olarak; Tri-Wall Pak®’in avantajları çok kısa sürede farkedilmeye başlandı. ABD pazarına girişinden sonraki 10 yıl içerisinde, endüstriyel ve zirai paketlemenin her alanında Tri-Wall® kullanılmaya başlandı.

Tri-Wall Pak®’in ABD’deki bu başarısı, firmanın küresel organizasyonunun başlamasına yardımcı oldu. 1960’ların sonunda İngiltere’ye ve 1974’te Japonya’nın en büyük kağıt firmalarından biriyle ortaklık kurarak Asya’ya gelmiş oldu. Sonraki 30 yılda Tri-Wall K.K.’in büyük başarısı, firmanın Kore, Tayvan, Güneydoğu Asya, ve Çin gibi komşu ülkelere açılmasına sebep oldu. Bu genişleme, şu anki “Tri-Wall Group”un başlangıcı oldu.


Grubun artan uluslararası kurumsal profili ve Çin’in, uzun dönemli vizyon ve büyüme planlarındaki merkezi önemi nedeniyle Tri-Wall’un merkez ofisi 2010 yılında Tokyo’dan Hong Kong’a taşınmıştır. Tri-Wall Limited’e bağlı dört ayrı holding şirketi (Japonya, Çin, Güneydoğu Asya ve Avrupa) Hong Kong’dan yönetilmektedir.

Tri-Wall’un Türkiye operasyonu 2014’ün başında Kocaeli/Başiskele’deki tesisin açılması ile başlamıştır. Geçen kısa süre içerisinde sektörde kendini kanıtlamış ve tercih edilen ambalaj partneri olmayı başarmıştır.